DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Genel Başkan Mustafa ÇOPURSUZ, Artan Kadın Cinayetleriyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı.

Genel Başkan Mustafa ÇOPURSUZ, Artan Kadın Cinayetleriyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı.
24.07.2020
5.678
A+
A-

Ne yazık ki geçen her gün insanlığımızdan utanır hale geldiğimiz hadiseler yaşanıyor. Hatta öyle hal almıştır ki, “insan, insanın kurdu ’dur” sözü zannediyorum durumu en güzel bir şekilde açıklar mahiyettedir. Hâlbuki İslam irfan geleneğine göre “insan insanın dostudur. İnsan insanın sığınağıdır. İnsan insanın yurdudur.”

Her şeyden önce, erkek ve kadın Allah Teâlâ’nın eşrefi mahlûkat olarak yarattığı mükerrem varlıklardır.  Fıtratları itibariyle birbirini tamamlayan iki varlıktır.

İnsanlık tarihinin evveliyatından günümüze kadar dünya hayatının belirgin dönemleri dışında kadınlar hep horlanmış,  bir meta olarak görülmüş, pazarlarda açık artırma usulüyle satılmış, alış veriş merkezlerine müşterileri çekmek için teşrif edilmiş, hayat kadını olarak kullanılmış… Evlilikte namus mefhumu sanki sadece kadında olması gereken bir değer olarak görülmüş, hunharca katledilmiş, zulüm, işkence ve çilelere maruz kalmış maalesef kalmaya da devam etmektedir.

Ancak çok net ifade ile tespitini yapacağımız insanlık tarihine altın harflerle yazılacak bir dönem vardır ki o da, Asrı Saadet dönemidir.  Ancak o dönemde kadınlar gerçek hüviyetlerine kavuşmuşlar, Allah Teâlâ’nın en muazzez yaratıkları olduklarından bahisle Nebevi ifadeyle;  “Cennetin anaların ayakları altında olduğu” tüm dünyaya ilan edilmiştir.

Elhasıl, erkeğin erkekliğini, kadının kadınlığını bilip, her ikisinin de birbirlerini tamamlayan iki yarım olduklarını idrak ettikleri zaman tüm olası vahşilikler ortadan kalkacaktır. Zira bunun mümkün olduğunu yukarıda bahsettiğimiz üzere biliyor ve olabileceğine de inanıyoruz.

O halde olması gereken husus ise; Önce sağlam bir Allah inancı, aile terbiyesi ve eğitimdir.

Kamuoyuna saygılarımızla”.

 

Mustafa ÇOPURSUZ
Genel Başkan

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.