DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Kuvvetli Sağanak

İl Müftülüğü’nden Hafız Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alım İlanı

İl Müftülüğü’nden Hafız Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alım İlanı
05.06.2021
683
A+
A-

Batman İl Müftülüğü tarafından  2021-2022 Eğitim-Öğretim döneminde Yatılı Kur’an Kursları için ek ders ücreti karşılığında görevlendirilmek üzere, İl Müftülüğünce mülakatla İlimiz merkez ve Sason İlçesi için ERKEK HAFIZ Kozluk İlçesi için ERKEK/BAYAN HAFIZ “Hafız Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi” alınacaktır.

A-SINAVA KATILMA ŞARTLARI
1- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde aranan genel ve özel şartları taşıyor olmak,
2- Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5. maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,
3- İmam Hatip Lisesinden veya üstü dini öğrenim kurumundan (İlahiyat Ön Lisans/İlahiyat Fakültesi) mezun olmak,
4- Kur’an kursu öğreticiliği yapmaya engeli bulunmamak,
5- 2019-2020-2021 KPSS (DHBT) sınavlarının birinden 50 veya üzeri  puan almış olmak,        ancak ihtiyacın karşılanamaması halinde görevlendirilmek üzere, 2019-2020-2021 KPSS (DHBT)    sınavlarının birine girmiş olmak,

B. BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
1 –Dilekçe (Müracaat edeceği Müftülükten temin edilebilir)
2- T.C. kimlik nolu nüfus cüzdanı fotokopisi,
3- Adli Sicil Kaydı (Resmi kurum için)
4- KPSS (DHBT) sonuç belgesindeki öğrenim durumunu gösterir belge/diplomanın aslı veya     kurumca onaylanmış fotokopisi,
5- KPSS (DHBT) sonuç belgesi,
6- Hafızlık belgesi fotokopisi,

 

 1. BAŞVURU, SINAV, GÖREVLENDİRME VE DİĞER HUSUSLAR
  1. Müracaat sadece bir müftülüğe yapılacak olup, birden fazla müftülüğe müracaat edenlerin müracaatları kabul edilmeyecek, kabul edilip sınavı kazansa bile bu anlaşıldığında görevine derhal son verilecektir.
  2. Başvuru yapmak isteyenler en geç .18/06/2021 Cuma günü mesai bitimine kadar istenen belgelerle birlikte görev almak istedikleri yalnızca bir ilçe müftülüğüne müracaat edeceklerdir. İl Müftülüğünde görev almak isteyenler ise müracaatlarını İl Müftülüğüne yapacaklardır. Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan veya posta yolu ile yapılan başvurular ile duyuruda belirtilen son müracaat tarihinden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
  3. Mülakat, İl Müftülüğünde yapılacak ve 21/06/2021 Pazartesi gününden itibaren başlayıp bitene kadar devam edecektir.
  4. Belgeleri eksik olanların müracaatları kabul edilmeyecektir.
  5. Adayların sınav günleri müftülüğümüzün web sitesinde ilan edilecek ve belirtilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş olacaklardır.
  6. Adaylar sınava gelirken kimlik belgesi veya yerine geçecek pasaport, ehliyet vb. belgeyi yanında bulunduracaklardır. Bu belgelerden birini yanında getirmeyenler kesinlikle sınava alınmayacaktır.
  7. Mülakatta başarılı sayılmak için en az 70 puan alınması gerekmektedir.
  8. Sınav sonuçları başarı sırasına göre https://batman.diyanet.gov.tr internet adresinin duyurular bölümünden ilan edilecek olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
  9. Görevlendirmeler, mülakatta en yüksek puan alandan başlamak suretiyle yapılacak olup, puanların eşit olması halinde sırayla KPSS (DHBT) puanı yüksek olana, eğitim düzeyi yüksek olana, doğum tarihi önce olana öncelik verilecek olup, görevlendirildiği yerde başlamayanlar haklarından feragat etmiş sayılacaklardır.
  10. Sınav işlemleri süresince adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirme yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir.
  11. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya guruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut irtibatı olduğu tespit edilenlerin görevlendirilmeleri yapılmayacak, yapılmış olsa bile müftülüklerimize yukarıda sayılan hususların tespit edildiğine dair bilgi ve belge ulaştığında görevine derhal son verilecektir.
  12. Bu sınav için yapılacak müracaatlar ve sınav sonucu oluşturulacak başarı listesine göre Kur’an Kurslarına yerleştirilenler, ihtiyaç hasıl olmadığı andan itibaren görevlendirilmeleri sonlandırılacaktır.
  13. Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi olarak görevlendirilenler, 5510 sayılı Sosyal Güvenlik Kanunu hükümlerine göre çalıştırılacaklardır.
  14. Başkanlığımızdan farklı bir talimat geldiği takdirde Başkanlığın talimatları esas alınacaktır.
  İsteklilere ilanen duyurulur. 04/06/2021

 

                                                                                                                      Batman İl Müftülüğü

YORUMLAR