Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diyanet 9500 Sözleşmeli Alım 8. Gün Sorulan Sorular (05.03.2019)
Bugün sabah 1.komisyonda girdim kendimi tanıttım beni rahatlatmak için başta sohbet ettiler sonrasında yüzüne okuma yaptım ezberden rahman 3. Sayfa yasin 4. Sayfayı sordular. Süt emzirmeyle alakalı süt kardeşliği sordular. Formasyon ve ücretli öğretmenlik yaptığım için eğitim konusunda sorular sordular bunun üzerine sohbet ettik ve bitti.
-----
 Sınavdan çıktım arkadaşlar fetih 3.sayfa rahman2. Sayfanın yarısıdan sonra zilzal soruldu konut hacda kesilen vacip kurbanlar soruldu bukadar.
----------

2. Komisyon 
Ben rahattım girdiğimde ilk başta biraz sohbet  ettik aktif bir insanim sosyal hayatta bundan bahsettim rahat olmam hoşlarına gitti anladığım kadarıyla yüzüne okutturdu 2 ayet, sonra ezberlerden hucurat yok dedim rahmandan cenneteaaan kısmını sordu fetihten 3. Sayfadan sordu. 30 cüzde de  sorduğunuz süreye göre değişir dedim gaşiyeyi sordu yok dedim beyyineyi okutturdu başından bir kaç ayet. Sonra müzdelife vakfesinin şartlarini sordu beklemek falan dedim tamam ama şartları ne dedi. En sonda konutları biliyor musun dedi evet dedim 2. Yi okuturdu. Sen kuranini geliştir ilmihale çalış dediler inşaAllah hocam dedim teşekkür ettiler ama çok kasmaniza gerek yok anlayışlı insanlar ☺☺
------------------------------

İlk olarak sohbet ettik. Okulu sordular. Sonra fatiha oku dediler. Sonra Karia oku dediler. Yasin 3. Sayfa başla dediler. Sonra yüzüne rastgele sayfa açtım okudum tecvid sordular. Fikihtan icma nedir sordular icma ilə ilgili əsər sordular. Sonra çocuğun ana rahminden ergenliğe kadar terbiyesi nasıl olur anlat dediler 4 6 yaş kursuna gittiğim için
---------------------------------------------
Sınavdan çıktım arkadaşlar fetih 3.sayfa rahman2. Sayfanın yarısıdan sonra zilzal soruldu konut hacda kesilen vacip kurbanlar soruldu bukadar
---------------
 Ankara 3. Komisyonda girdim.. öğleden sonra girdim.. mülk ve beyyine sordular ezberden.. hatim duası.. cenaze kefenlenmesi, kefen parçalarının isimleri, muvalat nedir, üç kutsal cami( mescidi aksa, nebi, Kabe).. doğruluk dürüstlük konusunu nasıl anlatırsın dediler bir de.. 

Herkese kolaylıklar diliyorum..
-----------------
Ankara 3.komisyon da girdim öğleden sonra. Yüzüne yarım sayfaya yakın, tecvitte kalkaleyi sordular. Ezber rahman, yasin, mülk, adiyat ve hatim duasını okuttular. İlmihal, ahdi atik ve ahdi cedit açıklattılar. Zararlı alışkanlıklar ile ilgili vaaz ver dediler. (Ayet ve hadis doğrultusunda) şimdiden sizlere kolay gelsin 

--------------
 Meddi lin tarifi soruldu. Ezberler yasin mülk karia süresi Gazve ve seriye nedir. Peygamberimizin yaptıgı gazvelerini söyler misiniz. Çalışmanın önemi  ile ilgili bir vaaz veriniz, ilgili bir ayet söyleyiniz. Neden kuran kursu öğreticisi olmak istiyorsunuz.
Bul
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi