Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diva-Sen : "DİN GÖREVLİLERİ SON DERECE DİKKATLİ OLMALIDIR"
#1
[Resim: din-gorevlileri-son-derece-dikkatli-olmalidir.jpg]

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen genel Başkanı Mustafa ÇOPURSUZ, 31 Mart'ta Yapılacak Olan Mahalli Seçimlerle İlgili Bir Açıklama Yaptı.

Genel Başkan ÇOPURSUZ'un açıklaması;
 
"DİN GÖREVLİLERİ SON DERECE DİKKATLİ OLMALIDIR
 
Yüce dinimiz İslam’a ve aziz milletimize hizmet etme bahtiyarlığına erişen din görevlisi arkadaşlarımızı, geçmiş seçimlerde yaşanılan sıkıntıların bundan sonra yaşanmaması için son derece dikkatli olmaya davet ediyoruz. Bilindiği üzere Din-Mübin’i İslam’ın evrensel mesajlarını sağlam kaynaklardan herkese anlatmak, her türlü siyasi söylemin ve eylemin dışında kalarak, toplumsal varlığımızı, birliğimizi ve huzurumuzu tüm menfaatlerin üstünde tutarak birlikte yaşama kültürünü inşa etmek, din görevlilerinin asıl görevleridir. İlahi kitabımız Kur’an-ı Kerimin öğrenilmesi- öğretilmesi, okunması-okutulması, Hz. Muhammed (SAV)‘in sözleri, aynı zamanda Kur’an ve Peygamber ahlakının yeryüzünde geçerli hale gelmesi için samimi bir şekilde görevine müdrik din görevlisi kardeşlerimizin kesinlikle huzursuz olmalarını istemiyoruz.
 
Daha önceleri yaşanmış olaylara da baktığımızda, seçim atmosferinden kaynaklanan bazı olumsuz, hoş görülmeyen ve asla istenmeyen birçok hadise vuku bulmuştur. Özellikle köylerde görev yapan hocalarımıza yönelik yapılan siyasi içerikli yakıştırmalara meydan vermemek bizim elimizde olduğuna inanıyoruz. Çünkü gerek cami ve müştemilatı gerekse de vatandaşlarla sair yerlerde yapılan konuşmalardan mana çıkaran art niyetli kişilerin varlığı hiçbir zaman göz ardı edilmemelidir. Muhtarlık seçiminde yarışı kaybedenin ilk suçladığı kesim maalesef cami görevlileri olmaktadır. Herhangi bir siyasi partiye karşı olan kalbi muhabbetleri de fırsat bilen kişilerin varlıkları da yine göz ardı edilmemelidir. Görev tanımı çizgilerle belirtilmiş olan din görevlilerimizin şahsiyetlerine, ailelerine, Diyanet İşleri Başkanlığımıza ve güzel dinimize zül getirme gibi bir düşüncelerinin olmadığına inanıyoruz. Ancak her şeye rağmen çok dikkatli olunması gerektiğini de söylemek durumundayız.
 
Bu nedenle; mihrabın, minberin ve kürsünün ruhuna aykırı hal ve tavırlardan uzak durulması hususunu tüm din görevlisi kardeşlerimizin dikkatlerine sunarız".
 
Mustafa ÇOPURSUZ
Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve
Diva-Sen Genel Başkanı
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi